fbpx

Start

Blog

Rośliny

Dzbanecznik

5 sierpień

Wytrzymały i efektowny mięsożerca Jeśli posiadasz w domu tą efektowną roślinę, to dzięki jej nietypowemu kształtowi, ekscytującym dzbanom i jej krwiożerczej reputacji masz temat na ciekawą rozmowę z odwiedzającymi cię gośćmi . Dzbanecznik (nazwa naukowa: Nepenthes) jest znany jako klejnot koronny wśród roślin mięsożernych. Wierzchołki liści tworzą wąsy, który stopniowo pęcznieje w zmysłowy dzban z […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Rośliny

Begonia- roślina doniczkowa miesiąca

1 kwiecień

Kwitnąca begonia ma pełne, pulchne kwiaty w wesołych kolorach, takich jak czerwony, różowy, pomarańczowy, biały i żółty.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Jak kupić zdrową poinsecję

11 grudzień

Jej kolorowe przylistki ułożone w kształt gwiazdy sprawiają, że jest jedną z najpopularniejszych dekoracji w okresie Bożego Narodzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Orchidea – kwiat listopada

30 październik

Eleganckie storczyki są kwiatami  listopada. Najpiękniejszymi odmianami storczyków są: Vanda, Cymbidium i Phalaenopsis.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rośliny

Thanks Plants! Danke Pflanzen! Merci les Plantes! Dzięki rośliny!

30 październik

Zielona energia, przytulność, poprawa powietrza, piękno: jest wiele powodów, aby dziękować roślinom za to, co robią. Warto zwrócić uwagę na to jakie korzyści rośliny wnoszą do naszego otoczenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bez kategorii

Opieka nad grobami

27 październik

Trochę inaczej, odważniej, kto powiedział, że musi być tradycyjnie? W tym tygodniu intensywnie tworzymy w naszej pracowni dekoracje nagrobków na zbliżające się święto.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rośliny

Zielenimy dla restauracji Boleslavica

16 czerwiec

Nowa restauracja na terenie Bolesławca i zadanie dla nas - aranżacja wnętrza zielenią.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Wszechstronność pelargonii

29 maj

Pelargonie, królowe balkonów są wyjątkowo trwałe i łatwe w pielęgnacji. Dlatego te piękne rośliny, ulubienice naszych mam i babć znajdują coraz częściej uznanie u osób młodych, zapracowanych i tych, które nie mają ręki do roślin.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Polowanie na rośliny

3 sierpień

Ponad 100 dni w roku spędza podróżując po całym świecie poszukując nieznanych jeszcze w europejskich domach gatunków i odmian roślin. Jedną z jego ostatnich “zdobyczy” jest rajski, miniaturowy storczyk falenopsis (Phalaenopsis).

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Staranna selekcja falenopsisa

12 lipiec

Kolejny rok dominacji storczyka falenopsis, który był najlepiej sprzedającą się rośliną doniczkową na giełdach kwiatowych w Holandii. Pomimo upływu czasu, jego popularność nie słabnie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Podróże

Niebanalnie, tropikalnie…

28 czerwiec

Które z roślin tropikalnych cieszą się największą popularnością wśród klientów? W naszych kwiaciarniach, najchętniej kupowane są storczyki. Warto pamiętać że storczyk niejedno ma imię. Najbardziej popularnym a zarazem najprostszym w uprawie storczykiem jest falenopsis (Phalaenopsis), ale coraz popularniejsze stają się inne rodzaje: dendrobium (Dendrobium), cymbidium (Cymbidium), wanda (Vanda), miltonia (Miltonia), sabotek (Paphiopedillum), katleja (Cattleya), oncidium […]

CZYTAJ WIĘCEJ
Oferta

Promocja – roczny abonament na bukiety

21 czerwiec

Dla Klientów, którzy często kupują bukiety kwiatów przygotowaliśmy specjalną ofertę promocyjną. Jeśli… Lubisz kupować kwiaty? Lubisz wręczać piękne bukiety?

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Na kryzys luksusowe kwiaty

30 styczeń

Wszyscy dookoła mówią o kryzysie, a my do naszych kwiaciarni dostarczyliśmy kolejną dostawę luksusowych kwiatów sztucznych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Dlaczego niektóre kwiaty są czerwone?

2 luty

Poprzez czerwone zabarwienie kwiaty zapewniają sobie ochronę przed szkodliwym działaniem zbyt dużej ilości światła, przede wszystkim promieni UV.

CZYTAJ WIĘCEJ
News

Bukiet olimpijski – oferta

30 lipiec

Poczuj się olimpijskim zwycięzcą! W sierpniu – miesiącu olimpijskim – w naszych kwiaciarniach możesz kupić taki bukiet jaki otrzymują zwycięzcy podczas ceremonii dekoracji.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Miłość i kłamstwa

25 lipiec

My, zwierzęta, nie doceniamy roślin. Widać to choćby w języku. Gdy chcemy określić kogoś jako niepasującego do innych i niepotrzebnego, mówimy, że jest „kwiatkiem do kożucha”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Józef Warszewicz

30 maj

W marcu opisywałem stuletnią historię holenderskich giełd kwiatowych i sposób dystrybucji kwiatów w tamtych czasach. W maju opowiedziałem historię o ponad stuletniej kwiaciarni Ivy w Amsterdamie.

CZYTAJ WIĘCEJ
Podróże

Wodospady Iguaçu – wrota do amazońskiej dżungli

1 październik

Iguaçu w języku Indian Tupi znaczy „wielka woda”. Kiedy Królowa Anglii zobaczyła ogrom wodospadów na granicy Brazylii i Argentyny powiedziała tylko: „Biedna Niagara...”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Podróże

Parana – kraina araukarii i bromelii

31 sierpień

Brazylia to nie tylko pełna oszałamiającej przyrody Amazonia lecz również lasy deszczowe, Pantanal, wodospady Iguaçu, piękne plaże, góry i ogromne pustkowia.

CZYTAJ WIĘCEJ
Podróże

Flora amazońskiej dżungli

23 czerwiec

Zagłębiając się w informacje o roślinach sprzedawanych w kwiaciarni często napotykamy informację: miejsce pochodzenia – Ameryka Południowa.

CZYTAJ WIĘCEJ
News

Florum nr 04 (75) 2011

15 kwiecień

W kwietniowym numerze florystycznego miesięcznika FLORUM zamieszczono artykuł z prezentacją naszych kwiaciarni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Kwiaty

Pielęgnacja kwiatów

3 kwiecień

Kwiaty są wrażliwe na etylen. Gaz ten wydzielany jest też w dużych ilościach przez dojrzewające owoce, ale i same kwiaty, zwłaszcza przekwitające.

CZYTAJ WIĘCEJ