fbpx

Orchidea - kwiat listopada

eryk

30 października 2018

Jeden komentarz

Start Kwiaty

Orchidea – kwiat listopada

Orchidea – kwiat listopada

Eleganckie storczyki są kwiatami  listopada. Najpiękniejszymi odmianami storczyków są: Vanda, Cymbidium i Phalaenopsis. Przeważnie storczyki kojarzą nam się jako rośliny doniczkowe, jednak orchidee to fantastyczne kwiaty do bukietów.

Pochodzenie storczyka

Nigdy nie pytamy o wiek kobiety, więc nikt nie może powiedzieć, ile lat mają te piękności. Wiemy, że wiele bajecznych kolorów i kształtów orchidei pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych. Różne gatunki rosną jako epifity w drzewach, na gałęziach lub gałązkach z ich korzeniami w powietrzu. Storczyki, które można teraz kupić w naszej kwiaciarni Amazonia, zostały wyhodowane na podstawie tych naturalnych gatunków.

Kolory i kształty

Orchidea pasują do każdego stylu, więc to piękno zasługuje na tytuł Perfekcyjnego Kwiatu. Na wolności jest ponad 25 000 gatunków w  imponujących kolorach: od pastelowych pasteli po słodkie różowe lub białe zen. Są nawet tygrysie, krowie i w pasy.

Phalaenopsis, wampiryczna Vanda i smukłe Cymbidium, wszystkie są tak piękne, jak sugerują ich imiona. Wiele gatunków występuje również w różnych rozmiarach, od  mini do gigantycznych  kwiatów.

Tutaj parę wskazówek, jak pielęgnować storczyki (jako kwiaty cięte) w Waszych domach:

  1. Wybierz czysty wazon i napełnij go wodą w temperaturze pokojowej.
  2. Dodaj specjalną odżywkę do kwiatów ciętych.
  3. Przytnij łodygę po przekątnej na długości 3 cm za pomocą czystego, ostrego noża lub sekatora. W przypadku mniejszych kwiatów wykonaj krótsze cięcie.
  4. Nie umieszczaj storczyków w przeciągu, w pełnym słońcu lub w pobliżu centralnego ogrzewania.
  5. Storczyki nie potrzebują dużo wody, ale regularnie uzupełniaj i wymieniaj wodę i czyść wazon.
  6. Nie dotykaj delikatnego wnętrza kwiatu – wargi – aby zapobiec szybkiemu więdnięciu.
  7. Nie umieszczaj storczyków w pobliżu miski z owocami. Owoce wydzielają etylen, który powoduje szybsze starzenie się storczyków. Storczyki są na to bardzo wrażliwe.

Symbolika Orchidei

Orchidea symbolizuje czystą przyjaźń. Kiedy Brazylijczycy podarują ją jako prezent, dają buziaka dla każdego kwiatu jaki znajduje się na łodydze. W Indiach niebieska Wanda symbolizuje pokój, a w Chinach Cymbidium przedstawia przyjaźń. Orchidea była ulubionym kwiatem Pierwszej Damy Jackie Kennedy.

Materiały: Biuro Kwiatowe Holandia

Jeden komentarz

  • Natalia pisze:

    Ahh piękne są te storczyki! Bardzo je lubię i kilka egzemplarzy już zdobi moje mieszkanie. Zawsze zaskakuje mnie ilość dostępnych gatunków, jest tyle pięknych kolorów i kształtów, że trudno wybrać ten najpiękniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.