fbpx

Start

Polityka Ekologiczna

Polityka Ekologiczna

Amazonia analizuje ekologiczny aspekt procesów biznesowych związanych z działalnością przedsiębiorstwa i dokłada wszelkich starań, aby ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Bukieciarz, w związku z prowadzoną działalnością, nie ma bezpośredniego wpływu na środowisko naturalne, jednak niektóre obszary działania firmy mogą przyczyniać się do jego degradacji. Główne czynniki, które na to wpływają to: zużycie energii (przyczynia się do globalnego ocieplenia klimatu), zużycie papieru i wody (przyczynia się do zużycia bogactw naturalnych) oraz korzystanie z samochodów służbowych i innych środków transportu (przyczynia się do zanieczyszczania powietrza). Pośredni wpływ przedsiębiorstwa jest trudniejszy do określenia – może on być związany z decyzjami inwestycyjnymi, przejazdami pracowników oraz decyzjami zakupowymi.

Celem niniejszej polityki jest zapewnienie, aby wszelkie sfery działalności przedsiębiorstwa i związane z nią czynności administracyjne były prowadzone w sposób pozwalający jak najbardziej ograniczyć działania i procesy wywierające negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Ramy kontroli

  1. Strategia Bukieciarz dotycząca środowiska naturalnego ma być częścią procesu biznesowego. Cele związane z ochroną środowiska mają być dokładnie zdefiniowane, aby w oparciu o zidentyfikowane problemy ekologiczne zapewnić stałą poprawę w tym zakresie.
  2. Przestrzeganie odpowiednich przepisów prawnych i wymogów regulacyjnych stanowi wyłącznie minimum wymagań – w przypadkach, gdy istnieje taka możliwość, należy wykraczać poza nie.
  3. Polityki, procedury i procesy podlegają niezależnej weryfikacji z zewnątrz przez audytora.

Ogólny zakres polityki

  1. Kierując się zasadami dobrych praktyk i odpowiedzialności biznesu, Bukieciarz wdraża ekologiczną strategię oraz wyznacza sobie w tej dziedzinie konkretne cele i priorytety.
  2. Cele są regularnie poddawane weryfikacji, aby zapewnić ich adekwatność i powodzenie w ich realizacji.
  3. Spółka zobowiązuje się do dbania o następujące czynniki:

Świadomość

  • Informowanie pracowników o wpływie Bukieciarz na środowisko naturalne.
  • Uważne uwzględnianie kwestii ekologicznych podczas podejmowania decyzji, planowania czy kontroli pracy.
  • Zachęcanie pracowników do postępowania zgodnie z polityką ekologiczną przedsiębiorstwa i zapewnianie w tym celu odpowiednich szkoleń i edukacji.
  • Informowanie obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych o ekologicznych standardach obowiązujących w Bukieciarz oraz wymogach, jakie mają spełniać produkty i usługi oferowane firmie przez podwykonawców.

Oszczędność energii

  • Oszczędzanie energii, w tym elektryczności, paliwa stosowanego w transporcie i opału do ogrzewania. Ograniczanie zużycia surowców i produkcji odpadów oraz zarządzanie nimi.
  • Współpraca z dostawcami w zakresie opłacalnego i ekologicznego zarządzania łańcuchem dostaw oraz promowania wykorzystywania produktów i materiałów nie naruszających równowagi ekologicznej.
  • Ograniczanie ilości materiałów biurowych i papieru używanych na wszystkich etapach działalności oraz w obszarach, w których jest taka możliwość, ponowne wykorzystanie papieru, w tym stosowanie procesów niszczenia i recyclingu papieru.
  • Oszczędne zużywanie wody oraz kontrola zużycia wszelkiego typu produktów konsumpcyjnych.

Kontrola emisji zanieczyszczeń

  • W miarę możliwości unikanie lub ograniczanie stosowania niebezpiecznych substancji.
  • Odpowiedzialne polityki dotyczące zakupów i użytkowania pojazdów.

Ekologiczne zarządzanie

  • Uwzględnianie kwestii ekologii podczas wszystkich decyzji i działań, takich jak decyzje zakupowe czy projektowanie nowych usług.
  • Zachęcanie partnerów biznesowych do uwzględniania kwestii ekologicznych.

Role i odpowiedzialność

Ostateczna odpowiedzialność za powyższe kwestie spoczywa na zarządzających firmą, których powinnością jest zapewnienie odpowiednich środków i wsparcia dla realizacji tych założeń.